Tüp mide ameliyatı sonrası Hurma Diyeti ile 1 Haftada 4 Kilo Vermek göbek eritmek

Sağlıklı bir şekilde kilo verme ve göbek eritme için; Hurma diyeti Uygulaması

Organik Hurma diyeti farklı isimlerle ve yöntemlerle denenebilir. Hurma su diyeti, hurma yoğurt diyeti yada hurma orucu şeklinde uygulamaları mevcuttur. hurma lifli ve laksatif Bir gıdadır

 

Sponsorlu Bağlantılar

Ne olursa olsun Herhangi bir diyete başlamadan önce mutlaka bir uzman diyetisyene başvurup onay almanız gerekmektedir. Ayrıca hurma aşırı şekerli bir besindir bu nedenle diyabet yada şeker hassasiyeti gibi sorunları bulunanlara önerilmez. Ayrıca 1 adet orta boy hurma 42 kalori olup, diyette önerilen hurma adedi 21’dir. Yani toplamda yaklaşık 900 kalori etmektedir.

 

 

 

Hurma Diyeti Yapılışı

Sağlıklı Zayıflama için Hurma Yoğurt Diyeti ( Ender Saraç Hurma Diyeti )

Hurmalı yoğurt diyeti bir hafta kadar süre ile uygulanabilir. Her öğünde 7 hurma ve bir kase yağsız yoğurt olmak üzere günde toplam 21 adet hurma ve 3 kase yoğurt ile yenilebilir. Ancak burada şuna dikkat edin, hurmalar kaliteli ve temiz hurma olmalı ucuza kaçmamk lazım. Ayrıca diğer önemli nokta hurma yoğurt diyeti uygularken Dikkat edin kullanılacak hurmaları bir gece önce bir bıçakla yararak suya yatırın. Neden mi? bknz: Suda bekletilen hurmanın laksatif etkisi artıyor. Bu sayede tok tutucu özelliği bir kaç katına çıkıyor.  Hurma ve yoğurtta günlük ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin pek çoğu mevcut. Hurma yoğurt diyeti uygularken bol su içmeyi ihmal etmeyin. Hurma diyeti ile bir haftada ( vücudunuzdaki yağ oranına göre ) 5-7 kilo vermeniz mümkün. Ayrıca günde 3 litre su içerseniz 8 kilometre yürümüş gibi kalori harcarsınız..
Mutlaka su ile takviye verin.

 

 

Hurma Su Diyeti ile Zayıflama ( Hurma Orucu )

organik Hurma su diyeti aslında yarım bir diyet uygulaması. Bazı nedenlerden dolayı hurma yoğurt diyeti uygulayamıyorsanız, en azından öğlen veya akşam öğünlerinden birini dilediğiniz süre sadece hurma ve su ile yapabilirsiniz. Aynı şekilde suda bekletilmiş 7 adet hurma yeyip, bol su içerek denenebilir. Farklı etkiler görmek için hurma keçi sütü ile de denenebilir.

Zayıflama amacı ile Hurma diyeti yaparken önemli olan nokta diğer diyet disiplinlerinde olduğu gibi; DİKKAT! rafine şeker, rafine un ve mamulleri, beyaz ekmek, tuz, işlenmiş et ürünleri gibi gıdalardan tamamen uzak durulması gerekmektedir.  Normal hayatta da mümkünse bu besinleri hiç bir zaman tüketmemekte fayda var. Tam tahıllar az miktarda tüketilebilir, tahıl yerine bakliyat ( nohut, mercimek, fasulye Bakla vs. ) tercih edilmelidir.Bol yeşil sebze, Lahana doğal domates, balık, doğal kırmızı et ve tavuk eti, yoğurt, kefir gibi gıdalar alınmalı, Özellikle Badem ceviz, fındık gibi kuru yemişler tüketilmelidir. Bunun yanında; zayıflama için olmazsa olmaz en önemli kurallardan birisi hareket. Hareket miktarınızı arttırın. Spor alışkanlığınız yoksa, ağır sporlardan kaçının ve yürüyüş, egzersiz ve ev işleri alanında biraz yoğun çalışmaya gayret edin.)

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.