Tüp Mide ameliyatı sonrası içki [Alkol] Tüketimi | Obezite Ameliyatı

Tüp mide ameliyatı sonrası alkol alımı bizleri ileri seviyede hasta edebilir, daha önemlisi tekrar kilo alımı yapabilir ve yine en önemlisi kaçak riskini arttırabilir. içki rakı bira vs  bizi normal insana göre daha fazla sarhoş eder ve kendimizi kolay kaybederiz bu nedenle ne kadar yediğimizi anlamayız ve midemizi zorlarız, buda kaçak riskini arttırır. tüp mide ameliyatı sonrası içki kullanımı siroz hastalığına yakalanmamızı kolaylaştırır Siroz nedir? (karaciğerin büyümesi ya da körelmesi biçiminde ortaya çıkan bir hastalık.)


Siroz: Lütfen Bu kısıma Dikkat

Sponsorlu Bağlantılar

Karaciğer yetmezliği ile sonuçlanabilen siroz hastalığının başlıca nedenleri; hepatit B ve C ye bağlı kronik karaciğer hastalıkları ve alkoldür. Hastalığın ilk evrelerinde görülen semptomlar; halsizlik ve yorgunluk daha sonraki evrelerde ise karında ve bacaklarda şişlik, gözlerde sarılık, ağızdan kan gelmesi, şuur bulanıklığı görülüyor. Kimi zaman hasta, hastaneye koma halinde götürülebilmektedir.

 

 

Bu nedenle içki alkol kullanımı Bizlerin Yani obezite ameliyatı geçirmiş kişilere çok zararlı olduğunu belirtmek isterim. bizler sağlıklı bir hayat için hayatımızı hiçe sayıp ameliyat masasına yatmış olarak yeni bir hayata başladık, bundan sonra yeni hayatımızda tüp midemiz ile iyi geçinmemiz lazım. o bir bebek midesi kadar narin. bir bebeğe alkol veremessin! kendine de bunu yapma.. sağlıklı beslen. yeni hayatına sayğılı ol’ki oda seni mutlu etsin…

Bir yazımızın sonuna daha geldik. konu altında soru sorabilirsiniz..

 

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.