Tüp mide ve Gastrik bypass Ameliyatı sonrası Protein kullanımı

Tüp mide ve Gastrik bypass Ameliyatı sonrası Protein kullanımı ve önemi

Tüp mide ameliyatından sonra çok az besin aldığımız için vucudumuz proten açlığı çeker ve proteinsiz kalan vucudumuz protein ihtiyacını karşılamak için kas dokumuzu yakmaya başlar, bu nedenle haraketlerimizde kısıtlıklar ortaya çıkmaya başlar. bu nedenle doktorlarımız tüp mide ameliyatı sonrası bize birkaç farklı protein tozu yazarlar.

Peki protein tozu içmezsem zayıflarmıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Kesinlikle zayıflarsınız ama yağ’dan değil kaslarınızdan yakarsınız..

Bu nedenle tüp mide ameliyatı sonrası diyetisyeninizle iş birliği içinde olmanız lazım, diyetisyen size günlük ne kadar Protein dozu almanızı önerecektir.

 

Fazla Protein dozu zararlımıdır ?

Doktorunuzun önerdiği doz’dan fazla protein dozu alırsanız bu size Gut hastalığı ( Halk Dilinde Zengin hastalığı ) olarak Geri dönebilir.. Doktorunuz tüp mide ameliyatı sonrası aylık kontrolünüzde kan sonuçlarında Ürik asit Değerlerini kontrol eder yüksek çıkması sonucu protein azaltılır.

Ürik Asit Normal Değeri: 3 – 7,5 mg/dl . Bayanlarda yaklaşık 1 puan daha düşüktür. Böbrek yetmezliği,sedef hastalığı,proteinden zengin diyet alımı,ağır egzersiz sonrası, polikistik böbrek hastalığı gibi durumlarda ürik asit düzeyi yüksek çıkar.

Protein tozunun önemini anlattık.  bir dahaki yazımızda görüşmek üzere

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.