Uyku apnesi olan Tüp mide ( obezite ) Ameliyatı olabilir’mi?

Uyku apnesi olan Tüp mide ( obezite ) Ameliyatı olabilir’mi?. hastaneden onay alabilirmi ? ameliyata engelmi ?

Aslında uyku apnesi obezite yani şişmanlıkla hayatımıza giren bir hastalık bu nedenle uyku apnesi tedavi edilmesi gerek. ilk önce yapacağımız işlem zayıflamaktır, ama hazır gıdalar veya hormonal bozukluklar bizi zayıflamaktan uzak kılıyor. bu nedenle Tüp mide ameliyatı olmak zorunda kalıyoruz. evet sorumuzun cevabı EVET bu demek oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Örnek vermem gerekirse

Benim yan hastalıklarım olarak uyku apnesi ve Kronik astım hastalığım vardı.
Genel cerrah bu rahatsızlığımın yüzünden bir an önce ameliyat olmam gerektiğini söyledi. çünkü bu hastalıklar beni her an ölüme daha yakın hale getirmişti, yani her uyku esnasında nefes durması oluyordu,
Endokrin ve psikolog beni hiç bekletmeden heyete sokup dosyamı onayladılar, yan hastalığı olmayan yani uyku apnesi şeker veya astım olmayan kişileri daha çok oyalıyorlar . hatta onaylamıyorlar, bazı obezite hastaları psikolog bölümünde sorulan sorular yüzünden onay alamamıştır. kısacası uyku apnesi benim tüp mide ameliyatımı daha kolay hale getirmıştir. misal ben VKİ vucut kitle endeksi 36 olsaydı bile bu ameliyatı yan hastalıklarımın yüzünden yaparlardı..

konuyu Toplamam gerekirse, bu ameliyat hiçbir şekilde size engel değil.

Ameliyat esnasında korkulacak hiç bir şey yok, çünkü ameliyathane’de sizi daha rahat ettirebilmek için çeşitli envanterler’le donatılmıştır. ya nefes alamazsam diye vs korkmayın, işin uzmanları başınızda olacak..
Bır yazımızın sonuna daha geldik…

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.